Річний звіт про діяльність закладу освіти
Звіт
Директора КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ПЕЧЕНІЗЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) №1» ПЕЧЕНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Мельник Ірини Володимирівни
за 2023/2024 н.р.
Звіт керівника здійснюється на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 №55 «Про затвердження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178 та з метою інформування громадськості про діяльність закладу дошкільної освіти в 2023/2024 навчальному році.
Мета :
Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.
І. Організаційно-правові засади діяльності закладу дошкільної освіти
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ПЕЧЕНІЗЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) №1» ПЕЧЕНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ розташований у пристосованому приміщенні, рік заснування закладу 1960, проектна потужність – 77 місць.
Тип закладу — ясла-садок.
Юридична адреса:
вул. Б-Хмельницького 10,
смт Печеніги,
Чугуївський район,
Харківська область, 62801
Станом на 1 вересня 2023 року у закладі дошкільної освіти функціонує 6 груп в яких охоплено 90 дітей, з яких: одна група І молодша - для дітей від 2 до3 років, одна група ІІ молодша - для дітей від 3 до 4 років, дві середні групи - для дітей від 4 до 5 років, дві старші групи - для дітей від 5-6(7) років.
Мова навчання – українська.
Пріоритетний напрямок діяльності закладу у 2034/2024 навчаломуий рці: гуманітарний;
фізкультурно-оздоровчий.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор ЗДО, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу дошкільної освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Статутом ЗДО та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України. А також до річного плану роботи ЗДО.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Головною метою роботи закладу освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.
Зусилля педагогічного колективу протягом року були спрямовані на виконання річних завдань: Трудове виховання як важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку, формування практичних економічних умінь і навичок. Становлення соціального здоров'я дошкільників в умовах ЗДО та сім’ї. Продовження роботи з національно - патріотичного виховання дошкільників засобами української народної гри. Продовження роботи з формування мовленнєвої компетенції дошкільників засобами ознайомлення дітей з довкіллям.
У закладі розроблено орієнтовні розклади занять, орієнтовні режими дня, які складені з урахуванням вікових особливостей дітей, їхньої працездатності протягом дня і тижня, згідно вимог програми «Дитина», де протягом дня чергуються заняття високого розумового навантаження з заняттями образотворчої діяльності, фізкультури, музики.
Інформація про життя наших здобувачів освіти у ЗДО, цікаві моменти з освітнього процесу висвітлюється на сайті нашого закладу https://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/23750367/news/ ,
на сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» https://www.facebook.com/groups/927765928368072 ,
та застосунку VIBER.
Електронна пошта pech-dnz1@ukr.net
ІІ. Кадрове забезпечення
У складі педагогічного колективу: 1 директор, 1 вихователь-методист, 8 вихователів, 1 музичних керівників.
Стаж роботи педагогів:
- 1 - 5років – 1;
- 10 - 20 років – 1;
- від 20 років - більше років – 9;
Працюючих пенсіонерів-педагогів: 2;
Працюючих пенсіонерів (інші служби): 4 – за віком.
Працівників - інвалідів: 4.
Педагогічний колектив має достатньо високий освітній рівень: з 11 чоловік – 5 педагогів мають вищу освіту, 6 - середню-спеціальну. При прийомі на роботу обов’язковий фактор відбору – фахова вища освіта.
Атестація педагогічних працівників проводиться відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про атестацію педагогічних працівників.
Характеристика педагогічного колективу дошкільного закладу за кваліфікаційними категоріями така:
|
Усього педагогів у ЗДО |
Спеціаліст вищої категорії |
Спеціаліст першої категорії |
Спеціаліст другої категорії |
Спеціаліст |
Не мають кваліфікац. категорії |
Кіл-сть педагогів |
11 |
- |
4 |
1 |
5 |
1 |
ІІІ. Організація освітнього процесу
В зв'язкуз впровадженням воєнного стану з у минулому році заклад працював у онлайн форматі. Вихователі старших груп працювали в дистанційному режимі.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізації принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі.
Дошкільний заклад здійснює соціальний захист дітей дошкільного віку за категоріями: діти з малозабезпечених сімей; діти з багатодітних сімей; діти з сімей, вимушено переміщених осіб; дітей сиріт, напівсиріт; дітей позбавлених батьківського піклування, дітей батьки яких захищають Україну; дітей батьки яких загинули захищаючи Україну; дітей батьки яких отримали поранення захищаючи Україну; діти які не відвідують дошкільний заклад, охоплені соціально-педагогічним патронатом.
Дошкільний заклад організовував діяльність, відповідно до Статуту закладу за пріоритетним гуманітарним напрямом.
У закладі здійснюється розподіл дітей за групами здоров’я. Здійснюється контроль за навантаженням на дітей на заняттях з фізкультури, контроль за відповідністю навчальних приміщень санітарно-гігієнічним нормам та вимогам техніки безпеки, за технічним станом фізкультурного, спортивного інвентарю та обладнання у фізкультурному залі та на майданчиках.
Здійснюється контроль за виконанням завдань з фізичного виховання відповідного розділу чинної програми, БКДО.
Одне з пріоритетних щорічних завдань для колективу пов’язане з фізичним вихованням дошкільнят та збереженням і зміцненням здоров’я. Результати фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у дошкільному навчальному закладі висвітлюються на педгодинах, педрадах, виробничих нарадах, в соціальних мережах, на сторінках закладу.
Задля якісного розв’язання проблеми з розвитку мови протягом навчального року педагогічний колектив працював на виконання пріоритетних завдань:
- Сучасні підходи до мовленнєвого розвитку дітей та вплив художньо-мовленнєвої діяльності на всебічний розвиток і формування мовленнєвої компетентності дошкільників.
- Оптимізація рухового режиму та самостійної ігрової діяльності у дошкільному навчальному закладі як важливої складової фізичного розвитку дошкільників.
- Продовження роботи з розвитку художньої творчості та естетичної культури дошкільників.
- Підвищення якості дошкільної освіти в умовах подальшого впровадження програми «Дитина» в освітній процес ЗДО через реалізацію змісту Базового компоненту дошкільної освіти(нова редакція).
Система методичних заходів була спрямована на розвиток творчої індивідуальності та творчого потенціалу педагогічних працівників. Педагоги активно брали участь у групових формах роботи ЗДО.
Наші педагоги мають цікаві творчі надбання.
Щомісяця складається календарний план роботи з дітьми на квартал, місяць, тиждень та наступний день, який включав розподіл занять, розваг, праці, передбачалась робота з охорони безпеки життєдіяльності дітей та формування у них здоров`язберігаючої компетентності.
Вся освітня робота, ділова документація, плани освітньої роботи, робота з батьками велися на державній мові. Педагогічні працівники пройшли курсову підготовку згідно графіка. Річний план роботи 2023/2024 роки дотримано.
Простежується постійне підвищення професійної компетентності наших колег, ріст їх майстерності, розвитку творчої ініціативи, що сприятиме забезпеченню ефективності навчально-виховного процесу.
Дошкільний заклад забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.
У 2023-2024 навчальному році проведена значна робота по впровадженню комп’ютерних технологій в роботу закладу:
- відновлення роботи сайту закладу;
- активно працювала сторінка дошкільного навчального закладу у мережі фейсбук ;
- використовувалися комп’ютерні технології у освітній роботі з вихованцями, у роботі з кадрами тощо.
У закладі напрацьована система роботи з охорони праці членів колективу та охорони життя і здоров’я вихованців:
- плідно працювала служба охорони праці;
- розроблений та поетапно виконується комплексний план заходів з охорони праці;
- розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці;
- значна робота проводиться по підготовці закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду;
- ведеться відповідна документація;
- здійснюється адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці;
- питання охорони праці та безпеки життєдіяльності заслуховуються на виробничих нарадах;
- виконання посадових обов’язків, дотримання ПВТР є обов’язковим, як для керівника так і для кожного працівника закладу.
З метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього процесу й профілактики дитячого травматизму в дошкільному навчальному закладі проведені тематичні Тижні знань з безпеки життєдіяльності.
У минулому навчальному році адміністрація дошкільного закладу ефективно проводила кадрову діяльність: складалися тарифікаційні списки; проводився облік робочого часу; надавались відпустки; згідно вимог проводилося оформлення трудових книжок, особових справ; проводилася реєстрація вхідної документації, листування, клопотання; видавалися довідки працівникам, пенсіонерам, батькам тощо. Постійно проводиться робота по впорядкуванню діловодства у закладі.
Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця дошкільних навчальних закладів з батьківською громадою, спрямована на підвищення психолого-педагогічної культури родин. Допомога дошкільного навчального закладу батькам вихованців з актуальних для родин питань розвитку, виховання та навчання дітей традиційно надається всіма педагогічними та медичними працівниками: керівником закладу, методистом, вихователями різних вікових груп, медичною сестрою, іншими спеціалістами дошкільного закладу у формі групових та індивідуальних, усних і письмових, на сторінці закладу та телефонних консультацій, бесід під час відвідувань сімей, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у стінах дошкільного закладу тощо. Усі питання, які розв’язував колектив упродовж 2023-2024 навчального року, мали відображення у роботі з батьками.
Традиційно з батьками проведено: групові збори, бесіди, консультації; інструктажі при прийомі дітей; свята та розваги за участі батьків; виставки дитячих образотворчих робіт; конкурси, челендж, анкетування батьків. Для батьків розміщувалась консультативна інформація на сторінках закладу у соціальних мережах, проводився соціально-педагогічний патронат сімей з дітьми дошкільного віку в селищі Печеніги, робота консультативного центру для батьків з підготовки дітей до школи, які не відвідують дошкільний заклад тощо. Певна робота проводилася з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. Особливого значення мали заходи:
- музичні свята та розваги пропагували роботу закладу (одночасно висловлюється подяка всім, хто бере участь у сюрпризних моментах);
- групові батьківські збори – дієва форма роботи;
- активно проводилася робота ради закладу;
Завдяки співпраці з батьками досягнуто значних результатів у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку.
Велике значення у закладі надається естетичному оформленню приміщення. Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території. Проведені ремонтні роботи силами працівників закладу, це:
- ремонт та заміна частини огорожі;
- ремонт та фарбування порогів та фундаменту;
- ремонт стіни фасаду;
- та багато іншого.
Колектив закладу у співпраці з адміністрацією та батьками визначає найболючіші, основні проблеми діяльності закладу та шукає шляхи їх розв’язання.
Цей навчальний рік був досить напруженим та дуже важким, враховуючи безпекову ситуацію в країні. Але, незважаючи на всі виклики сьогодення, ми продовжуємо працювати в дистанційному режимі.
Запрошуємо Вас, шановні батьки, до участі у спільних проєктах, до об’єднання зусиль для побудови мирного сьогодення і майбутнього Ваших діток – наших вихованців.
Вам, шановні батьки, я бажаю творчості і наснаги у вихованні дітей, бути готовими до щоденної наполегливої, копіткої праці, бути для Ваших малят в усьому прикладом для наслідування. Ми, як і вся Україна, щиро віримо, що скоро на нашу землю прийде мир і ми обов’язково повернемося до своєї чудової роботи, зустрінемо в садочку своїх вихованців разом з батьками і будемо працювати ще краще. Все буде Україна!
Дякую за увагу!
Директор Ірина МЕЛЬНИК